Běhání

Běh je metoda pozemního pohybu Povolení lidé a ostatní zvířata se pohybovat rychle pěšky. Běh s typem chůze charakterizované anténním fáze, ve které jsou všechny stop nad zemí (i když existují výjimky,). To je v kontrastu není chůzi, Kde jedna noha je vždy v kontaktu se zemí, nohy jsou vedeny většinou rovná a těžiště klenby nad stojné nohy nebo nohou v převrácené kyvadlov. Charakteristickým rysem běžícího tělesa z hlediska jarních látková mechaniky je, že změny v kinetické a potenciální energie a střídmě Do vyskytují současně s Energy Storage provedeno pružným šlach a pasivní svalové pružnosti. [3] Termín chodu se může vztahovat na jakýkoliv z různých rychlostech od běhání do sprintu.

Předpokládá se, že předkové člověka vyvinula schopnost spustit na dlouhé vzdálenosti asi před 2600000rok, pravděpodobně aby lov zvířat. [4] Konkurenční rostl krátí náboženských festivalů v různých oblastech. Záznamy o konkurenční závodní sahají až do Tailteann her v Irsku v roce 1829 před naším letopočtem [Editovat], zatímco první zaznamenané olympijské hry konaly v roce 776 před naším letopočtem. Běh byl popisován jako světově nejdostupnějším sportu.
Dějiny

Scéna zachycující dálkové běžce, původně nalezen na Panathenaic amfora od starověkého Řecka, circa 333 B.C.
Předpokládá se, že lidský Evolved běží na nejméně čtyři a půl milionu let ven schopnosti opici podobného Australopithecus, časný předchůdce člověka, chodit vzpřímeně na dvou nohách. [6]

Teorie navrhovaný považován za nejvíce pravděpodobný vývoj běhu je časných lidí Rozvoj a vytrvalostních běžců z praxe vytrvalostní lov zvířat, aktivita seuraavilla a honí, dokud kořist je příliš vyčerpaný, že blechy, podlehne „chase myopatii „(Sears, 2001), a že lidské vlastnosti, jako je Microsoft šíjového vazu, bohaté potních žláz, šlach Achilles, velké kolenních kloubů a svalová hýžďového MAXI byly změny způsobené tímto typem činnosti (Bramble & Lieberman 2004 et al). , [7] [8] [9] První teorie, aby navržené srovnávací Použitý fyziologické důkazy a přírodních návyky zvířat při spuštění, což ukazuje na pravděpodobnost této činnosti jako úspěšný způsob lovu. Další důkazy z pozorování současného praxe lovu také uvedeno tato pravděpodobnost (Carrier et al., 1984). [9] [10] odle T Sears (str. 12) vědecký výzkum (Walker a Leakey 1993) skeletu za předpokladu Nariokotome další důkaz pro teorii část [11].

Konkurenceschopné běh vyrostl z církevních svátků v různých oblastech, jako je například Microsoft Řecka, Egypta, Asie a východní Afriky trhlina v Africe. Tailteann hry Irský sportovní festival na počest bohyně Tailtiu, sahá až 1829 před naším letopočtem a je jedním z prvních záznamů konkurenčního běhu. [Editovat] Počátky olympijských hrách a běhání maratonu jsou zahalené mýtem a legend, ale první zaznamenaný hry konaly v roce 776 před naším letopočtem. [12] Běh ve starověkém Řecku lze vysledovat zpět do propozic hry 776 před naším letopočtem.

… Mám podezření, že Slunce, Měsíc, Země, hvězdy a nebe, což je ještě mnoho Bohové barbarů, byl Gods známy pouze domorodými Helénů. Vidět to bylo Vždy v pohybu a běží, běží od jejich povahy se jim říkalo bohy nebo běžce (Amaranthus Theontas) …

– Socrates v Plato – Cratylus [13]
Běžící kinematický popis
Běží Chůze může být rozdělen do dvou fází ve vztahu k dolní končetiny: postoj a švih. Ty mohou být rozděleny do absorpce Dále pohonu, počáteční a koncové houpačka houpačka. Vzhledem k trvalé povaze běhu chůze, ale určitém okamžiku se předpokládá, že na začátku. S odkazem na: Pro jednoduchost budeme předpokládat, že absorpce a footstrike označit začátku běžící cyklu v těle již v pohybu.

Footstrike
Footstrike nastane, když část plosky nohy je počáteční kontakt s vozovkou. Běžné typy patří footstrike přednoží, midfoot a stávky paty typů. Ty jsou charakterizovány počátečním kontaktem bříška chodidla, koule a patou nohy.

zdroj:(Wikipedia.org)