Londýnské jídelny nechtějí být už odkázané na kari

Legenda praví, že není tak dávno, Londýňan s názvem Joe pustil do své první návštěvě Indie. On cestoval značně a zamiloval se zemí. Po návratu domů se podělit příběhy o svých dobrodružstvích, se rozhodl vyprávět svůj příběh prostřednictvím potravin v Londýně nultý Shaftsberry Avenue. Talli Joe (kde talli opravdu znamená opilý) je neformální, celodenní bar, který představuje regionální chuť Indii prostřednictvím „polovičních desek a plné nápojů“.
Nyní, Joe je výplodem fantazie, vytvořený upozornit na koncept everyman cestujícího, který navštěvuje na břevno. V restauraci se však neexistuje, a během sedmi měsíců své existence, našel si místo v prestižním průvodci Michelin pro 2017. Delhi narozených šéfkuchař Sameer Taneja, 38 let, šéfkuchař talli Joe, hovoří o vaření s pokorným ingrediencí, evoluce indické jídlo v Londýně, a to, co Michelin hvězdy pro něj znamená. Výňatky z rozhovoru:
Jaké potraviny dělá Talli Joe kuchyně znamená?
Hlavní myšlenkou bylo vždy vzít inspiraci z regionálních komunit v Indii a jejich různých kuchyní, a aby tyto vlivy zpátky do Talli Joe kuchyně, před přidáním vlastní zvraty. Tyto nitě mohou být ve formě neobvyklých složek, různých způsobů vaření, deconstructing prvky nádobí a s použitím převážně britské produktů.
Jak velký je indické jídlo scéna v Londýně? Si lidé stále spojují Indie s kari kořením, nebo mají oni se pohybovali mimo něj?
To se změnilo velký čas. V současné době, protože mnohem více lidí cestuje, hosté dozvědět více o tom, co lze očekávat od indické kuchyně. Nejedná se jen spokojit s kari; mohou určit rozdíl mezi severním indickém misky a jeden z jihu. Mohou identifikovat regionální chutě. Nemají spokojit s kuřecí kari už, chtějí vědět, z níž část, která region a které obec potravina pochází. Restaurace již nenabízejí „indické“ potraviny; mají rozdělené ho do bengálský, Gujarati nebo Keralite specialit.