Jak často musíte chodit cvičit, abyste viděli realný výsledek?

Pro většinu lidí, největší překážkou bít své cíle get-fit není to, co vykonává, že zahrnout do svých tréninků – je to, jak jsou konzistentní.

„Tím, že rozteč vaše tréninky příliš daleko od sebe, nemusíte dát svému tělu dostatek šancí na“ sestavení „vypnuto tom posledním tréninku,“ vysvětluje Kalifornie-založený certifikovaný silový a kondiční specialista Mike Donavanik. „Pokaždé, když cvičíte, jste v podstatě dát svému tělu trochu posilovací výstřel. Pak mezi tímto posilovací výstřel a další cvičení, vaše tělo zasune zpět na místo, kde to bylo předtím.“ Ve skutečnosti výzkum publikovaný v časopise Journal of Applied Physiology ukazuje, že při pouhé dva týdny volno může výrazně snížit kardiovaskulární kondice a svalové hmoty.

Na druhou stranu, i když plánování cvičení příliš blízko u sebe nedává svému tělu dostatek času, aby plně zotavit, říká Donavanik. Koneckonců, každý trénink je fyziologický stres do vašeho těla. Příliš mnoho stresu bez dostatečného zotavení při kterém je riziko přetrénování, nevýrazné výsledky a zranění.